اخبار اپلای و بورسیه ها

موسسه سینا با هدف ارتقاء درجه علمی کشور با گردآوری محققین، مترجمین و … متخصص برای اولین بار در کشور به صورت دورکاری اقدام به پذیرش و انتشار مقالات دانشجویان، اساتید و ترجمه کتاب، مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی، چاپ کتاب ، مشاوره در انجام  مقالات  و  … نموده است. کلیه عزیزانی که با ما در ارتباط هستند و به نوعی یاری رسان ما هستند به صورت ارتباط از راه دور با ما همکاری می نمایند که این خود نکته قابل توجه در خصوص اعتماد به فعالیت های ما محسوب می شود.

06 12-2015

اخبار اپلای و بورسیه ها

در این این قسمت تلاش شده است تا دانشجویان عزیز را در امر اپلایی (Apply) و اخبار بورسیه ها و کمک هزینه ها جهت تحصیل در خارج از کشور راهنمایی نماییم.

مرحله آغازین در امر اپلایی و شاید مهمترین مرحله  داشتن انگبزه ی واقعی و خود باوری می باشد تا در مراحل مختلف فرایند بر ثبات قدم و ادامه ی راه مطمئن باشید. بدلیل افت و خیز های فراوان در این امر اولین مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

از آنجا که پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی تنها وابسته به یک فاکتور (مثلا معدل) نمی باشد، بنابر این دانشجو می بایستی با واقع گرایی به تمامی ابعاد توانایی های کسب شده ی خود در دوران تحصیل، واقف باشد. این ابعاد شامل معدل کل تحصیلی ، معدل دروس تخصصی ، تمایز نمرات در دروس بخصوص ، پروژه های واقعی انجام شده  (با اسناد)، تحقیقات (با اسناد) ، زبان های برنامه نویسی ، نرم افزار های تخصصی حرفه ای ، مقالات علمی چاپ شده ، کتب علمی نشر شده ، سوابق کاری (با اسناد) ، نمرات TOEFL یا IELTS ، و یا GRE و سایر آزمون های شناخته شده ی بین المللی از اهمیت های فراوانی برخوردارند.

توجه داشته باشید که شما برای استخدام در شرکت های داخل کشور درخواست نمی دهید که مصاحبه داشته باشد تا توانایی های شما مشخص گردد، بنابر این هر فاکتوری که در رزومه ی خود یا فرم ها وارد می نمایید با سند و مدرک (refrence) باشد.  

بحث دیگر مربوط به زمان می باشد. دانشجویان حتما به زمان های آزمون های زبان ، GRE و غیره که از مدارک الزامی جهت پذیرش می باشند حتما آگاهی کافی داشته باشند تا جهت آمادگی کامل جهت این آزمون ها وقت و زمان کافی داشته باشند، همچنین تاریخ های اپلای جهت دانشگاه های مختلف از قبل تعیین شده باشد و جدول زمانی مشخص منظم حاوی تمامی تاریخ های مهم را دربر داشته باشد. بحث دیگر مربوط به زمان های لازم جهت کامل کردن تمامی مدارک از دانشگاه های قبلی و کنونی خود، دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدارک دیگری که شامل مدارک شناسایی شما می باشند نظیر پاسپورت و … را حتما در اوایل فرایند جمع آوری کرده و تماما به ترجمه ی رسمی با مهر و امضای وزارت خارجه رسیده باشد. جمع آوری مدارک، از فرایند های زمان بر و طولانی می باشد که نبایست بهیچوجه با دوران جست و جوی دانشگاه ها و اساتید و آزمون هاتداخل داشته باشد. همچنین از آنجا که حتی ارسال یک ایمیل حاوی رزومه به استاد خاصی در دانشگاهی نیز به مدارک خاص ذکر شده در رزومه نیاز دارد (گاها )، بنابر این تهیه ی این مدارک تا آنجا که مقدور است، بهتر است در اوایل فرایند انجام گردد.

بحث دیگری که یکی از اهرم های فرایند اپلایی می باشد ، بعد مالی این مسئله می باشد. دانشجویان حتما به خاطر داشته باشند که تمامی فرایند اپلایی لازم به هزینه می باشد. از مرحله جمع آوری مدارک خرید مدارک تحصیلی، تسویه با دانشگاه (دانشجویان سراسری)، ترجمه های رسمی ، ثبت نام آزمون ها ، ارسال مدارک به دانشگاه ها ، هزینه ی درخواست ها ( Application fees) ، پاسپورت ، دریافت ویزا و سفر و بسیاری از جزئیات دیگر که در طی مراحل برخورد خواهید کرد.

یکی از مهم ترین  مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی بعد از پذیرش از دانشگا ه مورد نظر ، گردش حساب شخصی شما می باشد که می بایست حداقل مقدار تعیین شده توسط سفارت کشور هدف را  پوشش دهد، این مقدار هر چه قدر بیشتر باشد تاثیر بسزایی در صدور ویزا دارد. بار ها مشاهده شده است که دانشجو با وجود اخذ بورس تحصیلی نیز، به دلیل عدم کفایت مالی قادر به اخذ ویزا نشده است.

بنابر این اگر بخواهیم بصورت کلی به فرایند اپلایی بنگریم می توانیم بصورت زیر از لحاظ زمانی بخش بندی داشته باشیم.

  1. جمع آوری کلیه مدارک تحصیلی و غیر تحصیلی شامل لوح ها جوایز و … از دبیرستان تا آخرین دوره ی دانشگاهی و انجام تسویه های دانشگاهی.
  2. ثبت نام در آزمون ها ی زبان ، GRE و یا سایر آزمون های لازمه با در نظر گرفتن زمان کافی جهت مطالعه.
  3. بعد از اتمام آزمون ها، جست و جوی اساتید و دانشگاه های مناسب  (با واقع گرایی کامل نسبت به رزومه خود) و ثبت تمامی اطلاعات اعم از تاریخ ها ی مهم بورسیه ها کمک هزینه ها و غیره در فایل های مرتب و منظم.
  4.  ارسال مدارک به دانشگاه ها در تاریخ های تعیین شده توسط دانشگاه ها. توصیه می شود بهنگام باز شدن پذیرش درخواست ، اپلایی صورت گیرد و بهیچوجه به تاریخ های انتهایی (dead line) موکول نشود.
  5. در صورت دریافت جواب های مثبت از سوی دانشگاه ها،  اقدام برای اخذ ویزا به سرعت می بایست انجام گیرد. همچنان که لازم است حتما نامه های رسمی پذیرش و نامه های scholarship و یا کمک های مالی نظیر TA ship ، RA ship و غیره از دانشگاه مقصد تقاضا و با پست دریافت و به همراه مدارک لازمه جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه گردد.

(توجه شود که گردش حساب می بایست از بانکی باشد که پرینت بین المللی گردش حساب ارائه می دهد)

     بنابر این جهت موفقیت حتما انگیزه ی کافی را دارا باشید و با ثبات قدم و با برنامه ریزی مرتب و منظم اقدام نمایید و از مشاوره و یا نظر خواهی های اضافه از دوستان و آشنایان که سبب تردید و اتلاف زمان می گردند بشدت پرهیز نمایید.

 

در ادامه می توانید، برای شروع، لینک هایی مفید از اطلاعات مربوط به بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی که دانشگاه های مختلف ارائه می دهند،  آگاهی پیدا کنید.

لازم به ذکر است که این لینک ها تنها جهت معرفی می باشند و اطلاعات کامل و اساسی تنها از طریق مکاتبات با مسئولان مربوطه دانشگاه ها ی مشخص شده و جست و جوی کامل در وبسایت های این دانشگاه ها می باشد.

لینک معرفی 25 دانشگاه اول آمریکا که بورس تحصیلی ارائه می کنند.

Top 25 Scholarships in USA for International Students

Scholarships in usa for international students

لینک اکثر دانشگاه هایی که بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

University scholarships for international students

لیست بورسیه های رشته MBA

list of international mba scholarships for developing country students

 

لیست کشور های اروپایی که پایین ترین هزینه های تحصیل را دارا می باشند. در این کشور ها شهریه ها بسیار ناچیز می باشد.

List of european countries with tuition freelow tuition universities colleges

لیست بورسیه های کشور استرالیا

Australia scholarships

لیست بورسیه های کشور سوئد

Scholarships in sweden for international students

لیست بورسیه و دانشگاه های رایگان آلمان

Scholarships in germany for international students

لیست بورسیه ها ، کمک های مالی و فلوسیپ ها برای دانشجویان متقاضی سطح کارشناسی ارشد.

Masters scholarships

بورسیه ی Erasmus Mundus نیز یکی از بهترین بورسیه های اتحادیه اروپا می باشد که پذیرفته شدگان در این بورس تحصیلی به صورت کامل هزینه های دانشگاهی و زندگی آنها پوشش داده می شود. که رتبه بندی آنها نیز به صورت کاملا مجزا بر اساس  نمرات تحصیلی، زبان و سابقه ی پژوهشی می باشد. علاقه مندان به این بورس می توانند اطلاعات کامل را از طریق وبسایت مربوطه دریافت نمایند.

Erasmus mundus

این بورس بصورت فرا دانشگاهی می باشد و هر ساله در رشته های مختلف دانشگاه های مختلف اروپا ارائه می گردد. در فرم های ارسال مدارک حتما به رشته های مورد نظر و همچنین کشور های مربوطه توجه شود. تفکیک ها بر اساس کد هایی انجام می شود که بر پایه رشته ها می باشند. بنابر این حتما به کشور ها نیز دقت کافی راداشته باشید. همچنین حد اکثر سه گزینه رشته می توانید انتخاب کنید که یکی از محدودیت های این بورس می باشد.

اطلاعات کامل بروز شده ، در لینک وبسایت تهیه شده قابل دریافت می باشد.

 

Leave comments

Your email address will not be published.

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.