با شکایت و پیگیری دانشگاه آزاد اسلامی باند جعل مدارک کشف و منهدم شد

موسسه سینا با هدف ارتقاء درجه علمی کشور با گردآوری محققین، مترجمین و … متخصص برای اولین بار در کشور به صورت دورکاری اقدام به پذیرش و انتشار مقالات دانشجویان، اساتید و ترجمه کتاب، مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی، چاپ کتاب ، مشاوره در انجام  مقالات  و  … نموده است. کلیه عزیزانی که با ما در ارتباط هستند و به نوعی یاری رسان ما هستند به صورت ارتباط از راه دور با ما همکاری می نمایند که این خود نکته قابل توجه در خصوص اعتماد به فعالیت های ما محسوب می شود.

جعل مدرک
15 02-2016

با شکایت و پیگیری دانشگاه آزاد اسلامی باند جعل مدارک کشف و منهدم شد

متهمان راه‌اندازی سایت‌ جعلی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ورامین و کرمان دستگیر شدند.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با شکایت و پیگیری دانشگاه آزاد اسلامی باند جعل مدارک دانشگاه کشف و منهدم شد.متهمان با راه‌اندازی سایت‌ جعلی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ورامین و کرمان، طعمه های خود را شناسایی و از آنها کلاهبرداری می‌کردند.

تحقیقات پلیس فتا خراسان رضوی برای دستگیری این باند زمانی آغاز شد که شکایتی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار مأموران قرار گرفت. در متن این شکایت آمده بود که افرادی با راه‌اندازی سایتی شبیه سایت دانشگاه آزاد اسلامی، اقدام به پذیرش دانشجو کرده و در ازای فروش مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی، از آنها مبالغ هنگفتی دریافت کرده‌اند.

با شروع تحقیقات پلیسی و بررسی‌های تخصصی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند فردی را که اقدام به طراحی این سایت‌ها کرده، شناسایی کنند. این فرد خانم مهندس جوانی بود که خبر نداشت از سایت‌هایی که او طراحی کرده، برای کلاهبرداری استفاده شده است.

خانم مهندس در این خصوص گفت: با تغییر یک حرف کوچک در آدرس اینترنتی سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین، سایتی مشابه آن طراحی کردم. این سایت به‌گونه‌ای بود که همه امکانات سایت اصلی را داشت و اگر کسی به آدرس آن دقت نمی‌کرد، به جای ورود به سایت اصلی، وارد آن سایت می‌شد. من خبر نداشتم که از این سایت برای کلاهبرداری استفاده می شود. پس از مدتی از من خواسته شد سایتی مشابه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان هم طراحی کنم و من هم این کار را انجام دادم تا اینکه پس از مدتی، دستگیر شدم.

با اطلاعاتی که از مهندس جوان به‌دست آمده بود، تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند ادامه یافت و کارآگاهان موفق شدند برخی دیگر از متهمان را نیز دستگیر کنند اما سردسته باند همچنان فراری بود .تحقیقات برای دستگیری این مرد ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه وی نیز از سوی مأموران پلیس فتا شناسایی و او هم در مشهد دستگیر شد.

متهم اصلی پرونده در بازجویی‌ها به فریب خانم مهندس جوان اعتراف کرد و گفت که پس از راه‌اندازی سایت‌های جعلی، اقدام به پذیرش دانشجو می‌کردند و با جعل انواع مهر و کلیشه‌های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی، اقدام به تهیه مدارک دانشگاهی تقلبی کرده و این مدارک را به طعمه‌هایشان می‌فروختند. سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: 3متهم اصلی این پرونده 48، 28 و 41ساله هستند که یکی از آنها دارای سابقه کیفری در جعل مدرک است.

  • جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد اهدا می شود
  • اعلام نتایج آزمون‌های ارشد و دکتری واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد
  • جدول میزان تشویق اختراعات ثبت شده داخلی در دانشگاه آزاد
  • شهریه ثابت تمام مقاطع سال آینده افزایش نمی‌یابد
  • صفر شدن ظرفیت برخی از رشته محل های دانشگاه آزاد پس از ممیزی
  • Leave comments

    Your email address will not be published.

    تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.