مقالهISI

موسسه سینا با هدف ارتقاء درجه علمی کشور با گردآوری محققین، مترجمین و … متخصص برای اولین بار در کشور به صورت دورکاری اقدام به پذیرش و انتشار مقالات دانشجویان، اساتید و ترجمه کتاب، مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی، چاپ کتاب ، مشاوره در انجام  مقالات  و  … نموده است. کلیه عزیزانی که با ما در ارتباط هستند و به نوعی یاری رسان ما هستند به صورت ارتباط از راه دور با ما همکاری می نمایند که این خود نکته قابل توجه در خصوص اعتماد به فعالیت های ما محسوب می شود.

11 09-2017

مقالهISI

 

مقاله ISIچیست؟

IsIچیست؟

ای اس ای نام موسسه و سازمانی هست برای اعتبار سنجی مقالات علمی ، و باتوجه به این که این مجموعه به صورت تخصصی روی این موضوع کار میکند ، در واقع آی اس ای معیاری برای بررسی اعتبار یک مقاله علمی است .

مقاله ISI چیست؟ مقاله ها دارای انواع متعددی هستند که مهمترین آنها مقاله ISI پژوهشی است. مقاله ISI مقاله ای است که در مجلات دارای ایندکس ای اس ای چاپ شود. اجزای یک مقاله پژوهشی عبارتند از:

عنوان title

نویسندگان authors

چکیده abstract

کلیدواژه ها key words

مقدمه introduction

مواد و روش ها  method

نتایج results

بحث و نتیجه گیری discussion and conclusion

قدررانی acknowledgement

منابع references

جداول و تصویرها tables and figures

پیوست appendix

در ایران حاصل تمامی تحقیقات باید به صورت مقاله چاپ شود. زیرا تنها ملاک ارزشیابی تحقیقات انجام شده مقالهٔ مستخرج از تحقیق است. حتی ملاک ارزشیابی خود مقاله هم نیست بلکه مجله‌ای است که آن را چاپ می‌کند. تحقیقی ارزشمند است که مقاله مستخرج از آن در مجله‌ای ISI چاپ شود. در ایران بالاترین امتیاز به پژوهشگری تعلق می‌گیرد که بتواند مقاله خود را در مجله ISI چاپ نماید. طبق بخش نامه وزارت علوم نتیجه فعالیت‌های پژوهشی که به صورت مقاله‌های علمی چاپ می‌شوند بر اساس WOS یا JCR بودن یا ISI Listed بودن یا ISC بودن دارای امتیازات جداگانه هستند.

دانشگاه‌های مختلف امتیازات خاصی را برای چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه در نظر گرفته‌اند. همچنین دانشجویان خارج از کشور برای به تأیید رساندن مدرک خود در وزارت علوم باید یک مقاله مستخرج از رساله دکتری در مجلات WOS چاپ نمایند. مقالات ISI نقش بسیار مهمی در فعالیت‌های علمی پژوهشگران داخل کشور ایفا می‌کند در ایران دسترسی به مقالات isi به دلیل تحریم های علمی وجود ندارد. در این میان سایت هایی وجود دارند که دسترسی به این مقالات را برای محققین ایرانی فراهم کرده اند اگر چه اطلاعات علمی مهم به تمامی زبانها برای چاپ مقاله انجام میشود، اما موارد ذکر شده باید به زبان انگلیسی باشد تا تحت داوری و ارزیابی ISI قرار گیرد زیرا ارزیابی کنندگان مجلات علمی در ISI نمی‌توانند عناوین و منابع بکاررفته در مقالات را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. داوری علمی و تخصصی مقالات چاپ شده در مجله توسط داوران نام آشنای علمی از جمله عمده ترین موارد مورد توجه ارزیابی کنندگان می باشد که گویای اعتبار و غنای علمی مجله است.

لیست ژورنالهای ISI را از کجا بیاوریم؟ 

http://science.thomsonreuters.com/mjl

ISI بودن یک مجله را چگونه تعیین کنیم؟

بهترین راه٬ مراجعه به سایت هایی نظیر تامسون است. زیرا همانطورکه میدانید٬ هم تعداد مجلات زیاد است و هم ISI محسوب شدن یک مجله ممکن است همیشگی نباشد. هر نشریه با هر امتیاز علمی در کشور چاپ شود اگر ضریب تأثیرش صفر باشد، در این پایگاه قرار نمی گیرد. متأسفانه، در حال حاضر تمامی نشریات ایرانی دارای ضریب تأثیر صفر بوده و جایی در این پایگاه ندارند.

 داوران مجلات معتبر  ISI و Pubmed به دنبال انتشار چگونه مقالاتی هستند؟

ادیتورها و داوران به دنبال انتشار یافته هایی هستند که نتایجی جدید را به دنیای علم اضافه کند و برای خوانندگان مجله جذاب باشد. مقالاتی که موضوع تکراری دارند در همان نگاه اول توسط ادیتورها رد می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تحقیق نسبت به انتخاب موضوعی جالب و جدید اطمینان حاصل کنید. این کار با جستجویی دقیق در پایگاه های علمی معتبر امکان پذیر است. (نظیر Science direct ، Pubmed و…)

 

 • هزینه اکسپت مقاله ISI
 • اکسپت(پذیرش )،سابمیت،وچاپ مقالات در مجلات ISI،ISCبصورت تضمینی وفوری درتمامی رشته ها
 • Leave comments

  Your email address will not be published.

  تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

  Recent comments

  باسلام
  برای نوشتن و چاپ مقاله isi
  رشته ادبیات انگلیسی باید چکارکنم؟
  هزینه چقدر میشود؟

  Reply

  باسلام وعرض ادب
  ابتدا کمال تشکر راداریم که موسسه سینا رابرای همکاری انتخاب نموده اید وبه عرضتان میرسانیم که موسسه در زمینه نگارش واستخراج مقاله فعالیت ندارد ولی در زمینه ترجمه وچاپ پذرش مقالات وچاپ کتاب در خدمتتان هستیم.
  باتشکر

  Reply