مهمترین رویدادهای علمی و فناوری در هفته ای که گذشت

موسسه سینا با هدف ارتقاء درجه علمی کشور با گردآوری محققین، مترجمین و … متخصص برای اولین بار در کشور به صورت دورکاری اقدام به پذیرش و انتشار مقالات دانشجویان، اساتید و ترجمه کتاب، مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی، چاپ کتاب ، مشاوره در انجام  مقالات  و  … نموده است. کلیه عزیزانی که با ما در ارتباط هستند و به نوعی یاری رسان ما هستند به صورت ارتباط از راه دور با ما همکاری می نمایند که این خود نکته قابل توجه در خصوص اعتماد به فعالیت های ما محسوب می شود.

مهمترین رویدادهای علمی و فناوری
20 02-2016

مهمترین رویدادهای علمی و فناوری در هفته ای که گذشت

در هفته ای که گذشت یک اقدام بی سابقه در زمینه درمان سرطان اتفاق افتاد و گلی با قدمت ۴۵میلیون سال کشف شد.

مهمترین رویدادهای علمی و فناوری در هفته ای که گذشت به شرح ذیل است:

در هفته ای که گذشت یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه «بون» روشی ارائه کرد که با استفاده از آن می‌توان سلول‌های جدید جایگزین سلول‌های قبلی در دیواره رگ‌ها کرد. این کار با استفاده از نانوذرات انجام می‌شود. پژوهشگران این پروژه نشان دادند که سلول‌های جدید می‌تواند اثر بسیار مهمی در بخش سفت شده رگ داشته باشد.

roydad1در این هفته دکتر محسن اسماعیلی برنده جایزه آکادمی رویال علوم مهندسی سوئد که موفق به ابداع شیوه ای برای افزایش مقاومت خوردگی آلیاژهای منیزیم شده بود  گفت: در یک دهه آینده چیزی فراتر از مواد نامریی خواهیم دید.

roydad2lدر هفته ای که گذشت تیمی بین المللی از محققین در دانشگاه گرانادا ثابت کرده اند که سلول های بنیادی مزانشیمی می توانند به عنوان عامل تشدید کننده اثرات سیستمیک و موضعی رادیودرمانی مورد استفاده قرار گیرند.

roydad3

در این هفته دانشمندان از شناسایی نوعی ماهی با قیافه ای عجیب خبر دادند و به گفته دانشمندان، این ماهی که ساختاری باریک و کشیده داشته با طولی کمی کمتر از دو متر یکی از ساکنان جالب توجه اقیانوسهای زمین در ۹۲ میلیون سال پیش بوده است.

roydad4در هفته ای که گذشت در یکی از نادرترین پدیده های هستی، ستون هایی از نور بر فراز آسمان «آلاسکا» شکل گرفتند و منظره ای بی بدیل خلق شد

roydad5در این هفته محققین ایتالیایی و انگلیسی با همکاری یکدیگر روش نوینی را در درمان پارکینسون ابداع کرده اند که با استفاده از گرافن می توان میان الکترودها و رشته های عصبی در مغز سیگنال ایجاد کرد.

roydad6در هفته ای که گذشت دانشمندان از کشف گونه های جدیدی از گلها خبر دادند که به دلیل گیر افتادن در کهربا طی گذر میلیونها سال همچنان ساختار اولیه خود را حفظ کرده اند که قدمتی درحدود ۴۵ میلیون سال دارند.

roydad7

در هفته ای که گذشت محققین آمریکایی در تازه ترین دستاورد خود با استفاده از چاپ گر سه بعدی پیشرفته موفق به ساخت گوشی شده اند که دارای بافت ماهیچه ای و عضلانی است.

roydad8در این هفته محققین آمریکایی با ارتقاء روش مهندسی سلول های ایمنی توانستند رکوردی بی سابقه در علم پزشکی و درمان سرطان خون از خود به جای بگذارند.

roydad9

  • مبارزه با نوعی کم خونی با درمان تاخیر پیری
  • درمان ناشنوایی با سلولهای بنیادی
  • راه جدیدی برای ایجاد سلول‌های بنیادی پارکینسونی کشف شد
  • شناسایی پایه ای ترین شکل سلول های بنیادی خونی
  • درمان ناباروری مردان با سلول های بنیادی
  • Leave comments

    Your email address will not be published.

    تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.