پذیرش مقاله در مجلات ایمپکت دار و جی سی آر (JCR )

موسسه سینا با هدف ارتقاء درجه علمی کشور با گردآوری محققین، مترجمین و … متخصص برای اولین بار در کشور به صورت دورکاری اقدام به پذیرش و انتشار مقالات دانشجویان، اساتید و ترجمه کتاب، مقالات از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی، چاپ کتاب ، مشاوره در انجام  مقالات  و  … نموده است. کلیه عزیزانی که با ما در ارتباط هستند و به نوعی یاری رسان ما هستند به صورت ارتباط از راه دور با ما همکاری می نمایند که این خود نکته قابل توجه در خصوص اعتماد به فعالیت های ما محسوب می شود.

16 07-2017

پذیرش مقاله در مجلات ایمپکت دار و جی سی آر (JCR )

 

 

مجلات جی سی آر (JCR)

JCR مخفف عبارت   Journal Citation Reports،مهمترین منبع جهانی ارزیابی مجلات علمی و معیار اندازه گیری سالانه ایمپکت فاکتور مجله)(( Journal Impact Factors (JIFاست. در اکثر دانشگاه های کشور، به مقالات علمی بر اساس نوع مجله ای که در آن به چاپ رسیده اند امتیازات پژوهشی متفاوتی تعلق می گیرد.

 

در هر سال هزاران مجله ی جدید توسط موسسه اطلاعات علمی ( Institute for Scientific Information) یا همان ISI مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مجله استاندارهای موسسه را دارا باشد،وارد لیست مجلات ISI (Master Journal List  )می گردد. تمامی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز نمایه می شوند.

از بین مجلات ISI، فقط تعدادی از آنها توانسته است ایمپکت فاکتور (IF)  دریافت کند و وارد لیست Journal Citation Reports (JCR) شوند.

 

 

سالانه، لیستی از مجلات معتبر ایمپکتدار به صورت فایل اکسل صادر می گردد که این لیست مجلات ایمپکتدار (JCR)  و بدون ایمپکت (LISTED) را از هم جدا می کند.

جستجوی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز

وقتی از طرف موسسه  یا فردی مجله ای با عنوان ISI برایتان پیشنهاد شده و بعد از وارد شدن در سایت نیز ISI بودن آن را مشاهده کردید ،جهت اطمینان از آن می توانید وارد سایت تامسون رویترز شده و مجله ی مذکور را در آن سایت جستجو نمایید.زیرا اکثر مجلات در واقع ISI نیستند ولی لوگوی ISI را در سایت خود گذاشته اند.

 

  • در این سایت شما هم میتوانید با اسم کامل مجله و هم شماره ISSN آن جستجو نمایید.

 

  • در صورت موجود بودن مجله در سایت،مشخصات مجله نمایان می گردد .

پذیرش مقاله در مجلات ایمپکت دار و جی سی آر JCR  

مجلات جی سی آر (JCR) مجلات معتبری هستند که داوری طولانی و سختی دارند ولی در عوض هزینه ای برای پذیرش و چاپ ندارند.موسسه تحقیقاتی سینا پس از دریافت مقاله از طرف شما،برحسب موضوع و رشته ی تخصصی مقاله و کیفیت علمی آن ،مجلاتی برایتان پیشنهاد میکند تا پس از بررسی و تایید از طرف شما جهت سابمیت اقدام نماید.هزینه ای که بابت سابمیت و پیگیری داوری و پذیرش مقاله از شما دریافت می شود 200 هزار تومان می باشد.

در نظر داشته باشید که همیشه مجلاتی با ایمپکت بالا مناسب برای مقاله ی شما نیستند و انتخاب این گونه مجلات باعث هدر رفتن زمان شما و عدم دریافت نتیجه ی مثبت از داوری می گردد. پس در انتخاب مجله نهایت دقت را بایستی داشته باشید که مجله در حیطه ی تخصصی مقاله ی شما و اعتبار مجله متناسب با بار علمی مقاله باشد.

 

چگونگی محاسبه ی ایمپکت فاکتور مجلات

ایمپکت فاکتور (IF) توسط موسسه ISI  و فقط درمورد مجلات نمایه ‌شده در وب آف ساینس (Web of Science )  محاسبه می شود. سیستم رتبه بندی  فاکتور تاثیر (IF) بر اساس میانگین تعداد دفعاتی که به  یک  مقالات یک مجله در طی دو سال گذشته مراجعه شده ،پایه گذاری شده است.در پایان هر سال ،ایمپکت فاکتور مجلات ISI که در لیست وب آف ساینس (ٌ Web of Science) قرار دارند منتشر می گردد  و این لیست به مدت یک سال اعتبار دارد.

 

 

 

Leave comments

Your email address will not be published.

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

Recent comments

اکسپت JCR

Reply

باسلام وعرض ادب
ابتداکمال تشکر راداریم که موسسه سینا رابرای همکاری انتخاب نموده اید واحتراما چندنمونه مجلات جی سی ار با شرایطشان خدمتتان جهت بررسی معرفی میگردد لطفا بعد بررسی نتیجه را اطلاع دهید.

شرایط مجلات ایمپکت داررایگان جی سی آر
زمان داوری مجلات ایمپکت رایگان جی سی آر، 4 تا 9 هفته می باشد که در ابتدا مبلغ 200.000 تومان بابت سابمیت مقاله دریافت می شود و پس از سابمیت گزارش کار به حضورتان تقدیم می گردد تا حضرتعالی نیز در جریان کارها قرار گیرید. توجه فرمایید که در مجلات ایمپکت دار تضمین 100 در 100 برای چاپ وجود ندارد و مبلغ فوق صرفا جهت سابمیت و فرمت بندی مقاله میباشد و در صورت عدم پذیرش مقاله و ریجکت آن، مبلغ دریافت شده به سفارش دهنده عودت داده نخواهد شد و در صورت پذیرش مبلغ 200.000 تومان دیگر قبل از ارسال نامه پذیرش دریافت می شود. لطفا بعد از مطالعه کامل شرایط مجله، یک ایمیل تائیدیه با این مضمون که “شرایط را کامل مطالعه نموده و با آگاهی کامل از آن تصمیم گرفته و اقدام مینمایم” برای بنده ارسال فرمایید تا استارت کار زده شده و بقیه مراحل را پیگیری نماییم.

Reply

با سلام و خسته نباشید
بنده می خواهم مقاله ام در مجله جی سی آر چاپ شود چگونه میتوان از کمک شما استفاده کنم؟

Reply

باسلام وعرض ادب
ابتدا کمال تشکر راداریم که موسسه سینا رابرای همکاری انتخاب نموده اید لطفابرای معرفی مجلات جی سی ار لطفا از طریق ایمیل موسسه چکیده مقاله به اضافه رشته را بفرمایید تا مجلات معرفی گردد.باتشکر

Reply