پذیرش مقاله در مجلات ایمپکت دار و جی سی آر (JCR )
  • نویسنده: ادمین
  • تاریخ انتشار: 25 تير 1396
  • نمایش: 95

    مجلات جی سی آر (JCR) JCR مخفف عبارت   Journal Citation Reports،مهمترین منبع جهانی ارزیابی مجلات علمی و معیار اندازه گیری سالانه ایمپکت فاکتور مجله)(( Journal Impact Factors (JIFاست. در اکثر دانشگاه های کشور، به مقالات علمی بر اساس نوع مجله ای که در آن به چاپ رسیده اند امتیازات پژوهشی متفاوتی تعلق می گیرد.   در هر سال هزاران مجله ی جدید توسط موسسه اطلاعات علمی ( Institute for Scientific Information) یا همان ISI مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مجله استاندارهای موسسه را دارا باشد،وارد لیست مجلات ISI (Master Journal List  )می گردد. تمامی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز نمایه می شوند. از بین مجلات ISI، فقط تعدادی از آنها توانسته است ایمپکت فاکتور (IF)  دریافت کند و وارد لیست Journal Citation Reports (JCR) شوند.     سالانه، لیستی از مجلات معتبر ایمپکتدار به صورت فایل اکسل صادر می گردد که این لیست مجلات ایمپکتدار (JCR)  و بدون ایمپکت (LISTED) را از هم جدا می کند.

جستجوی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز وقتی از طرف موسسه  یا فردی مجله ای با عنوان ISI برایتان پیشنهاد شده و بعد از وارد شدن در سایت نیز ISI بودن آن را مشاهده کردید ،جهت اطمینان از آن می توانید وارد سایت تامسون رویترز شده و مجله ی مذکور را در آن سایت جستجو نمایید.زیرا اکثر مجلات در واقع ISI نیستند ولی لوگوی ISI را در سایت خود گذاشته اند.  
  • در این سایت شما هم میتوانید با اسم کامل مجله و هم شماره ISSN آن جستجو نمایید.
 

  • در صورت موجود بودن مجله در سایت،مشخصات مجله نمایان می گردد .

پذیرش مقاله در مجلات ایمپکت دار و جی سی آر JCR   مجلات جی سی آر (JCR) مجلات معتبری هستند که داوری طولانی و سختی دارند ولی در عوض هزینه ای برای پذیرش و چاپ ندارند.موسسه تحقیقاتی سینا پس از دریافت مقاله از طرف شما،برحسب موضوع و رشته ی تخصصی مقاله و کیفیت علمی آن ،مجلاتی برایتان پیشنهاد میکند تا پس از بررسی و تایید از طرف شما جهت سابمیت اقدام نماید.هزینه ای که بابت سابمیت و پیگیری داوری و پذیرش مقاله از شما دریافت می شود 200 هزار تومان می باشد. در نظر داشته باشید که همیشه مجلاتی با ایمپکت بالا مناسب برای مقاله ی شما نیستند و انتخاب این گونه مجلات باعث هدر رفتن زمان شما و عدم دریافت نتیجه ی مثبت از داوری می گردد. پس در انتخاب مجله نهایت دقت را بایستی داشته باشید که مجله در حیطه ی تخصصی مقاله ی شما و اعتبار مجله متناسب با بار علمی مقاله باشد.  

چگونگی محاسبه ی ایمپکت فاکتور مجلات

ایمپکت فاکتور (IF) توسط موسسه ISI  و فقط درمورد مجلات نمایه ‌شده در وب آف ساینس (Web of Science )  محاسبه می شود. سیستم رتبه بندی  فاکتور تاثیر (IF) بر اساس میانگین تعداد دفعاتی که به  یک  مقالات یک مجله در طی دو سال گذشته مراجعه شده ،پایه گذاری شده است.در پایان هر سال ،ایمپکت فاکتور مجلات ISI که در لیست وب آف ساینس (ٌ Web of Science) قرار دارند منتشر می گردد  و این لیست به مدت یک سال اعتبار دارد.

     
نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]