پذیرش ارشد بدون آزمون بهمن ۹۶ پردیس کیش دانشگاه شریف
 • نویسنده: ادمین
 • تاریخ انتشار: 4 آذر 1396
 • نمایش: 335

پذیرش ارشد بدون آزمون بهمن ۹۶ پردیس کیش دانشگاه شریف

پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف از طریق بررسی سوابق تحصیلی و برگزاری آزمون اختصاصی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. به گزارش سینا، دانشگاه صنعتی شریف بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره های آموزشی بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را در جزیره کیش به شرح زیر برگزار می نماید: ویژگیهای دوره:
 1. بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران به دانش آموختگان مدرک رسمی دانشگاه صنعتی شریف – پردیس بین المللی کیش، اعطا می شود.
 2. برای دانشجویان ذکور ایرانی مطابق قوانین نظام وظیفه عمومی پس از ثبت نام درخواست معافیت تحصیلی ارسال خواهد شد.
 3. دانشگاه جهت اخذ روادید برای دانشجویان خارجی اقدام خواهد کرد.
 4. برگزاری دوره ها به زیان انگلیسی است.
 5. محل تحصیل در پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش میباشد.
 6. انتقال یا مهمان شدن پذیرقته شدگان در پردیس بین المللی کیش تحت هر شرایطی به دانشگاه صنعتی شریف امکان پذیر نیست.
شرایط پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد:
 • نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور
 • دارا بودن شرایط عمومی ورود به دوره کارشناسی ارشد
 • فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰
 • موفقیت در ارزیابی تخصصی با توجه به بررسی سوابق تحصیلی – علمی و در صورت نیاز مصاحبه علمی و تخصصی و شرکت در آزمون اختصاصی تحت نظارت سازمان سنجش
 • دارا بودن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های زیر از دانشگاه های داخل کشور و یا معادل آن از دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • ارائه نمره حد نصاب لازم در یکی از آزمون های رسمی برای سال ۲۰۱۷ میلادی به شرح زیر است:
مقطع تحصیلی TOEFL IBT TOEFL PBT TOEFL CBT MSRT TOLIMO IELTS
کارشناسی ارشد ۶۹ ۵۲۵ ۱۹۵ ۵۰ ۵۱۰ ۵/۵
تذکر: پذیرفته شدگان علمی که هنگام ورود به دوره فاقد نمره حد نصاب جدول فوق می باشند مجاز به ثبت نام بوده و ملزم به گذراندن ۱۲ واحد پیش نیاز زبان انگلیسی در دو نیمسال متوالی میباشند. هر زمان پس از ورود به دوره، درصورت ارائه مدرک رسمی با حد نصاب مذکور دانشجو از گذراندن واحد پیش نیاز زبان در نیمسال بعدی معاف میشود. هزینه این دوره بعهده دانشجو و مجزا از شهریه پردیس است.
 • سهمیه رزمندگان و ایثارگران: ۲۵٪ از ظرفیت به داوطلبان واجد شرایط به شرط کسب حد نصاب نمره لازم اختصاصی می یابد.
محتوای آموزشی و مدت دورہ: ۱- محتوای آموزشی برنامه های دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش مطابق با محتوای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در تهران می باشد و کلیه آئین نامه ها و مصوبات شورای آموزشی و کمسیون موارد خاصی دانشگاه صنعتی شریف در پردیس بین الملل اجرا میگردد. ۲- تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی ارشد ۲۹ تا ۳۲ واحد است و گذراندن دروسی جبرانی مورد نیاز متناسب با مدرک کارشناسی الزامی خواهد بود. ۳- حداقل طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال (معادل ۴ نیمسال) و حداکثر آن ۲/۵ سال (معادل ۵ نیمسال) است. ۴- پس از انتخاب پایان نامه تا پایان مراحل دفاع از آن ثبت نام دانشجو در کلیه نیمسال های بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت شهریه ثابت الزامی است. ۵- دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه آموزشی-پژوهشی (یا پایان نامه) و آموزشی (بدون پایان نامه) برگزار می شود.
 • شیوه آموزشی- پژوهشی دوره ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان نامه است.
 • شیوه آموزشی دوره ای است با تمرکز بر آموزشی که دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی و بدون پایان نامه دانش آموخته می شود.
 • گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد در هر دو شیوه ارزش یکسانی داشته و جهت ادامه تحصیل در دوره تحصیلی بالاتر دارای اعتبار یکسانی است.
تذکر: تعیین و تغییر شیوه تحصیلی دانشجویان پس از نیمسال دوم تحصیل منوط به احراز شرایط شورای آموزشی پردیس بین الملل و دانشگاه صنعتی شریف می باشد. شهریه دوره برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶:
 • شهریه هر نیمسال تحصیلی شامل شهریه ثابت به علاوه شهریه متغیر براساس تعداد واحدهای هر نیمسال می باشد.
 • جدول شهریه هر نیمسال براساس مصوبات پردیس بین المللی کیش اعلام میگردد و در هر نیمسال دانشجویان با پرداخت شهریه از خدمات آموزشی استفاده خواهند نمود.
 • میلغ شهریه شامل هزینه های مسکن، ایاب وذهاب، تغذیه، کتاب و سایر هزینه های دانشجویی نمیشود.
 • در صورت حذف ترم، انصراف و یا اخراج دانشجو از دوره، دانشجو علاوه بر پرداخت شهریه نیمسال ثبت نام شده موظف به پرداخت شهریه نیمسال بعد می باشد.
 • پرداخت شهریه ثابت در ابتدای هر نیمسال تحصیلی الزامی است حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی باشد و با آنکه در واحدهای جبرانی یا زیان انگلیسی ثبت نام کردہ باشد.
تخفیفات و بورس تحصیلی:
 • برای پذیرفته شدگانی که در مقطع کارشناسی از دانشگاه های مستقر در جزیره کیش فارغ التحصیل شده باشند یا کیشوندان با چهار سال سابقه اقامت در کیش ٪۲۰ تخفیف در شهریه ثابت و متغیر در نظر گرفته خواهد شد.
 • به سه نفر از پذیرفته شدگان که موفق به کسب رتبه جای اول تا سوم در مقطع کارشناسی خود از دانشگاه های دولتی یا دانشگاه های آزاد مراکز استانها باشند بورس تحصیلی (معاف از پرداخت شهریه تحصیلی) مصوب هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش به تشخیص شورای پذیرش پردیس تعلق می گیرد.
تبصره ۱: فارغ التحصیلان پردیس کیش مطابق با ضوابط فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ارزیابی می شوند. تبصره ۲: دانشجویان در طول تحصیل میتوانند تنہا یک نوع تخفیف استفاده کنند. مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی: ۱- پرداخت هزینه تشکیل پرونده و سایر مراحل پذیرش بصورت الکترونیکی از طریق سامانه پذیرش به مبلغ ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال (سه میلیون ریال) ۲- تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ۳- تصویر ریز نمرات چهار ساله دوره کارشناسی (در صورت دارا بودن مدرک کاردانی ارائه تصویر ریزنمرات آن نیز الزامی است) ۴- تصویر مدرک زبان انگلیسی در صورت وجود ۵- تصویر عکس (تمام رخ، پشت زمینه سفید، طول ۳۰۰ پیکسل (۲۱/۲۸mm) و عرض ۲۲۶ پیکسل (۱۶mm) کیفیت تصویر ۳۰۰ (dots per inch) ۶- تصویر توصیه نامه (سابقه کار) در صورت وجود
 • در صورت پذیرش داوطلب، ارائه اصل کلیه مدارک در زمان ثبتنام الزامی است.
 • هزینه نام نویسی غیر قابل استرداد میباشد.
نحوه ثبت نام اینترنتی: داوطلبان میبایست تمامی مدارک مورد درخواست را قبل از اتمام مهلت اعلام شده تهیه و از طریق سامانه پذیرش روی وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس WWW.Rish.sharif.edu قرارداده و کد رهگیری دریافت نمایند. جدول زمانبندی پذیرش:
 • تشکیل هریک از رشته های (گرایش های) آموزشی منوط به حد نصاب رسیدن کلاسها در هر کدام از رشته ها (گرایش ها) میباشد.
 • پذیرش بر اساس بررسی سوابق تحصیلی، نمره آزمون زبان اختصاصی وسوابق علمی خواهد بود.
 • نتایج پذیرش از طریق سایت رسمی دانشگاه به آدرس WWW.kish.sharif.edu به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
*شرکت در آزمون اختصاصی برای تمام متقاضیان الزامی است. این آزمون فقط یکبار در دانشگاه صنعتی شریف (تهران) برگزار میگردد. ساعت آزمون ۸:۳۰ صبح می باشد. توضیح: تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری ۹۶-۹۷ ثبت نام نموده و یا موفق به ثبت نام نشده اند می توانند نسبت به ثبت نام از طریق بررسی سوابق تحصیلی (بدون کنکور) در این دانشگاه اقدام نمایند.
نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید