نحوه نوشتن مقاله ISI
  • نویسنده: ادمین
  • تاریخ انتشار: 10 آذر 1396
  • نمایش: 438
نحوه نوشتن مقاله ISI

اگر اين مقاله را برای مؤسسه اطلاعات علمی ISI می نويسيد، احتمالاً برايتان مهم است که بدانيد اين مقاله ها چگونه ارزيابی می شود. امروزه ارزيابی مقاله های علمی يکی از دغدغه های جوامع علمی می باشد.

  نحوه نوشتن مقاله ISI

راهنمای نوشتن مقاله isi در موسسه ISI وچگونگی نوشتن مقالات ISI:

تاریخچهISI: مؤسسه اطلاعات علمی یا ISI (Institute for Scientific Information)‏ موسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این مؤسسه توسط مؤسسه علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته شده است. این مؤسسه بخشی از شرکت Thomson Reuters است. مؤسسهٔ ISI خدمات مربوط به پایگاه‌های دادهٔ فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد. به‌طور اختصاصی این خدمات نمایه‌سازی نقل‌قول‌ها و تحلیل آنها است که توسط خود گارفیلد پایه‌گذاری شده است. این خدمات شامل نگهداری داده‌های نقل‌قول‌های مقالات هزاران نشریهٔ دانشگاهی است. این خدمات از طریق سرویس پایگاه دادهٔ ISI’s Web of Knowledge  در دسترس است. این پایگاه داده به پژوهشگران این امکان را می‌دهد که بداند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل‌قول کرده‌اند. درحال حاضربیش از 1600مجله در لیست ISI قرار دارند. هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن وفهرست شدن در ISI یکسری مراحل ارزیابی را پشت سر می گذارد از جمله مواردی که در ارزیابی مجله مدنظر قرارمیگیرد: عنوان مقالات ،چکیده ،باید به زبان انگلیسی باشد تا تحت داوری وارزیابی ISIقرار گیردزیرا داوران در مجلات علمی وISIنمی توانند عناوین ومنابع در مقالات را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. ISIبودن یک مجله را چگونه تعیین کنیم؟ بهترین راه مراجعه به سایت تامسون است هر نشریه با هر امتیاز علمی در کشور چاپ شود اگر ضریب تاثیر صفر باشد در سایت تامسون قرار نمیگیرد. برای اطلاعات بیشتر  این بخش را مطالعه فرمایید.

لیست ژورنالهای ISI را از کجا بیاوریم؟ بر اساس گزارش روابط عمومی موسسه سینا انتشار نتایج تحقیق و دستاوردهای علمی در مجلات معتبر بین المللی به ویژه دارای نمایهISI، همواره سهم بسزایی در ثبت متون تخصصی داشته و همچنین افزایش چشمگیر ارجاع دهی به آن ها را به دنبال دارد. این گونه مقالات، نه تنها به دانشجویان امکان بالاتری را برای پذیرش تحصیلی داخل و خارج کشور در مقاطع بعدی به ویژه مقطع دکتری فراهم می نماید، از ضروریات ارتقاء علمی و مراتب آکادمیک اساتید دانشگاه نیز به حساب می آید. لازم به تاکید می باشد، مجلات مورد هدف این مرکز، صرفاً مجلات معتبر بین المللی نمایه شده در ISI دارای IF و بدون IF، ISC ، Scopus, Pubmed و علمی- پژوهشی می باشد. خدمات ارائه شده به منظور چاپ مقالات علمی مشتمل بر موارد زیر می باشد: ــ ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی مقاله ــ مشاوره در تدوین مقاله برای چاپ در مجلات ISI ــ ویراستاری و آماده سازی مقالات انگلیسی برای چاپ در مجلات ISI ــ ارسال، ثبت نام و دریافت پذیرش مقالات علمیISI ــ انتخاب مجله های معتبر و مرتبط با موضوع مقاله ــ ارسال مقاله به مجله ی مورد نظر پذیرش و چاپ مقالات علوم طبیعی ، فنی و مهندسی، علوم انسانی، پزشکی و هنر در مجلات ISI با تلاش و پیگیری های گروه پژوهشی سینا با مجلات مختلف خارجی، این گروه سرانجام توانست با تعدادی مجلات خارجی ISI برای چاپ مقالات مربوط  به توافق برسد. حداقل زمان برای پذیرش و چاپ مقاله در این مجله یکسال می باشد و بصورت فصلی چاپ می شود. اما با توجه به توافقات صورت گرفته قرار شد که مقالات مربوط این رشته ها در زمانی کمتر از یک ماه و پرداخت کمترین هزینه ممکن پذیرش و چاپ شوند. چاپ مقالات در این نسخه ویژه صددرصد تضمینی نمی باشد و بستگی به کیفیت مقالات خواهد داشت. علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ذکر شده در داخل سایت تماس حاصل کرده یا به آدرس ذیل ایمیل ارسال نمایند: [email protected]

چگونه يک مقاله ISI ارزيابی می شود؟ برای اينکه بتوانيد يک مقاله بنويسيد، لازم است در اين زمينه اطلاعاتی داشته باشيد. اگر اين مقاله را برای مؤسسه اطلاعات علمی ISI می نويسيد، احتمالاً برايتان مهم است که بدانيد اين مقاله ها چگونه ارزيابی می شود. امروزه ارزيابی مقاله های علمی يکی از دغدغه های جوامع علمی می باشد. مؤسسه اطلاعات علميISI برای ارزيابی تحت پوشش فهرست نويسی خود، سه شاخص در نظر گرفته است:

  • فاکتور تأثير گذار (IF): اين شاخص مهمترين و در عين حال کاربردی ترين شاخص ارزيابی مجله ها از نظر ISI است.
  • شاخص فوری(Immediately): تعداد ارجاعات به مقاله های منتشر شده مجله در سال مورد ارزيابی تقسيم بر تعداد مقاله های منتشر شده در همان سال مجله مذکور است. اين شاخص در حقيقت شيب رشد منحنی ارجاعات را بيان می کند.
  • شاخص نيمه عمر استناد(Cited Half-Life):نيمه عمر ارجاعات يا نيمه عمر استناد، تعداد سال هايی است که از سال ارزيابی بايد به عقب برگشت تا شاهد پنجاه درصد کل ارجاعات به مجله در سال مورد ارزيابی باشيم.. در مجموع هرچه نيمه عمرارجاعات به يک مجله بيشتر باشد، ارزش مجله بالاتر می رود. در پايان هر سال، مجله های تحت پوشش فهرست نويسی ISI که در فهرست وبگاه علم (Web of Science=WOB) قرار گرفته اند، ارزيابی می شوند.

معيارهای ارزيابی و سنجش همان شاخص های ارزيابی ISI سه شاخص اشاره شده دربالا می باشند. نتايج اين ارزيابی نيز درگزارش های ارجاع مجله JCR هر سال جهت اطلاع عموم اعلام می شود. در بين فاکتورهای بالا، فاکتور تأثير، کاربردی ترين شاخص می باشد و امروزه به طور گسترده ای در درجه بندی و ارزيابی مجله های مورد استفاده قرار می گيرد. اين فاکتور در حقيقت توانايی مجله و هيأت تحريريه آن را در جذب بهترين مقاله ها نشان می دهد. سه پايگاه WOS ، EST و JCR از معتبرترين پايگاه های علم سنجی هستند که توسط مؤسسه اطلاعات علمی ISI تهيه و روز آمد سازی می شوند.

پیشنهاد ویژه برای اساتید و دانشجویان جهت تقویت رزومه علمی  پیشنهاد کتاب انگلیسی جدید در رشته تخصصی شما از ما + ترجمه کتاب از ما + چاپ در تیراژ دلخواهتان از ما و البته همه ی اینها بنام شما.

  • پذیرش سفارش  ترجمه، دریافت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI, ISC, PUBMED اینجا کلیلک کنید
  • ویرایش کتاب فارسی و چاپ آن بنام شما در تیراژ مورد نظر شما.اینجا کلیلک کنید
  • پذیرش ترجمه مقاله و دریافت پذیرش از کنفرانس های داخلی و خارجی در سریعترین زمان ممکن.

سرعت و صداقت سه رکن اصلی موسسه سینا می باشد.

 

نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید