چگونگی نوشتن مقاله علمی ISI
 • نویسنده: ادمین
 • تاریخ انتشار: 10 آذر 1396
 • نمایش: 516

چگونگی نوشتن مقاله علمی ISI

 

اقدامات لازم برای نوشتن مقاله علمی ISI:

برای موفقیت در پذیرش وچاپ مقاله ISIبایدبه نکات زیرتوجه نمود: داشتن عنوان به روز اسامی نویسندگان چکیده مناسب لغات کلیدی یا واژگان کلیدی مقدمه(Introduction) مبانی نظری تحقيق روش تحقيق بحث و نتيجه گيری فهرست منابع  

عنوان مقاله

اولین بخش مقاله عتوان مقاله میباشد که باید با موضوع اصلی تحقیق اشتراکاتی داشته باشددقیق ورسا باشدوباید جمله خاصی باشدکه نکات اصلی وعمده موضوع را دربرداشته باشد. اسامی نویسندگان وافیلیشن نویسندگان اسامی نویسندگان که در مقاله شرکت دارند باید بطور کامل ذکر شودهمچنین نویسنده اصلی ومسول مقاله باید مشخص وشماره تماس وادرس کامل باید در قسمت افیلیشن نویسندگان نوشته شود.

چکیده مقاله

چکیده بعد عنوان مقاله بیشتر از سایر بخشهای یک مقاله خوانده میشودودر چکیده قسمت های مختلف شامل مقدمه اهداف، روشها و نتايج تحقيقق بصورت خلاصه گفته میشودواز اهمیت بالایی برخوردار میباشد وتعدادکلمات چکیده دربیشتر مجلات 150تا 250کلمه میباشد.

لغات کلیدی یا واژگان کلیدی

مهمتری لغات کلیدی که از اهمیت بیشتری برخوردارنددر این قسمت نوشته میشودومعمولا تعداد این واژگان کلیدی حدود 5-6کلمه در نظر گرفته میشود.

مقدمه(Introduction):

مقدمه يک مقاله پژوهشی علمی ضمن بيان مسئله و تشريح موضوع به آن مسئله پاسخ ميدهد.متن مقدمه باید روان وبصورت خلاصه وحداکثردر 2صفحه نوشته شده باشد.

مبانی نظری تحقيق

ادبيات تحقيق يا مبانی نظری، به تشريح مفاهيم، تعاريف و تاريخچه موضوع تحقيق می پردازد. . در اين قسمت در مورد تغيير بيشتر بحث شده و روش اندازه گيری و ميزان دقت و چگونگی کنترل آنها بيان می شود.

روش تحقیق

روش تحقیق بخش بسیار مهم مقاله را تشکیل می دهد . اگر مطالب مقاله شما در سطح بالا باشد ولی روش تحقیق درستی را انتخاب نکرده باشید زحمتتان به هدر خواهد رفت.

بحث و نتيجه گيری

در اين قسمت به تفسير نتايج ارائه شده می پردازيم. نتیجه هر فرضیه را نوشته و پس از آن نتیجه تحقیقات دیگران را در رابطه با آن فرضیه بنویسید و بعد این نتایج را با نتیجه خود مقایسه نمایید.

فهرست منابع

در پايان لازم است کليه منابعی که در تحقيق مورد استفاده قرار گرفته‌ اند، به شيوه ای مطلوب ذکر شوند.منابع باید کاملا دقیق نوشته شوند .برای نوشتن منابع می توانید به منابع مقالات منتشر شده توجه نمایید .اگر از یک مقاله فارسی استفاده کردید , سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید .

چند نکته اساسی در ارسال مقالات به مجلات علمی

قبل از ارسال چکيده مقاله خود به يک مجله، ابتدا فرم نحوه نگارش مقاله را از آن مجله دريافت نموده و چکيده خود را در قالب آن فرم تهيه و تايپ نماييد (به عنوان مثال تعداد کلمات، فونت، تعداد خطوط، فاصله خطوط از کناره های صفحه و…)

دلايل عدم پذيرش چکيده يک مقاله در مجلات علمی

 1. ابهام در موضوع مقاله و وجود تعداد زياد مقالات مشابه
 2. عدم تبيين زمينه اصلی تحقيق
 3. نمونه گيری نامناسب
 4. عدم رعايت اصول مقاله نويسی مورد نظر مجله
 5. عدم ذکر صحيح ارقام آماری
 6. فقدان بحث و پرداختن به نتايج
 7. چکيده های خيلی کوتاه و خيلی زياد
 8. بی دقتی در تهيه متن (غلط تايپی ، اشتباهات متن)
 9. عدم ارتباط موضوع مقاله با رويکرد مجله
پیشنهاد ویژه برای اساتید و دانشجویان جهت تقویت رزومه علمی  پیشنهاد کتاب انگلیسی جدید در رشته تخصصی شما از ما + ترجمه کتاب از ما + چاپ در تیراژ دلخواهتان از ما و البته همه ی اینها بنام شما.
 • پذیرش سفارش  ترجمه، دریافت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI, ISC, PUBMED اینجا کلیلک کنید
 • معرفی کتب های نشرالجدید خارجی وترجمه توسط موسسه وثبت بنام شما
 • ویرایش کتاب فارسی و چاپ آن بنام شما در تیراژ مورد نظر شما.اینجا کلیلک کنید
 • پذیرش ترجمه مقاله و دریافت پذیرش از کنفرانس های داخلی و خارجی در سریعترین زمان ممکن.
 • افزایش اچ ایندکس برای ارتقا اساتید
 

سرعت، سرعت و صداقت سه رکن اصلی موسسه سینا می باشد.

نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید