تبدیل پایان نامه به کتاب
  • نویسنده: ادمین
  • تاریخ انتشار: 7 دي 1396
  • نمایش: 450
تبدیل پایان نامه به کتاب

محققین فکر، زمان و وقت بسیار زیادی صرف کارهای تحقیقاتی خود می کنند و این امر باعث می شود که تمایل داشته باشند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل پایان نامه به کتاب

پایان نامه کتاب نیست. در واقع، منافع تحقیقاتی، رشته های تحصیلی و اهداف کاری عواملی هستند که در تبدیل پایان نامه به کتاب نقش موثری ایفا می کنند. پایان نامه بایستی به عنوان مبنایی برای کار جدید مد نظر قرار گیرد. محققین فکر، زمان و وقت بسیار زیادی صرف کارهای تحقیقاتی خود می کنند و این امر باعث می شود که تمایل داشته باشند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. علاوه بر ارائه پایان نامه در کنفرانس ها، دو شیوه برای ارائه کار تحقیقاتی وجود دارد: ژورنال ها و کتاب ها.

فرایند تبدیل پایان نامه به کتاب برای هر نویسنده ای متفاوت می باشد، اما با در نظر گرفتن برخی نکات می توان این کار را براحتی انجام داد:

1.     حذف تمامی بخشهای غیرضروری

در پایان نامه، اساتید از دانشجویان این انتظار را دارند که تمامی کارهای انجام شده و نحوه ی انجام آنها را شرح دهند. بنابراین، دانشجویان بایستی خلاصه ای از روشها، یافته ها و نتیجه گیری را بیان کنند.

در کتاب، این مقدمات و نتیجه گیری اضافی هستند. به نظر خواننده، این موارد تکراری بوده و تاثیر موضوع اصلی را کمرنگ می کنند. علاوه بر این، بسیار زمان بر می باشند. قسمت چکیده و مقدمه که بخش بسیار مهم پایان نامه هستند، در تبدیل آن به کتاب نوشته نمی شوند.

معمولا، خوانندگان تمایل دارند اصل مطلب را بخوانند. بنابراین، عباراتی مثل " در این فصل استدلال خواهم کرد که ..." ، "در این فصل نشان خواهم داد ..." بایستی در تبدیل پایان نامه به کتاب حذف شوند.

2.     ساماندهی مجدد مواد

هنگامی که خواننده عمومی مد نظر باشد، محقق بایستی گیرا ترین، موثرترین و غیر عادی ترین جوانب کار را مورد توجه قرار دهد.

اطلاعات پیش زمینه و بحث های نظری بایستی بعدا بیان شوند. لازم به ذکر است که در تبدیل پایان نامه روش جز به کل را در نظر بگیرید. در روزنامه نگاری، قانون تمامی داستان ها این است که در پاراگراف اول توجه خوانندگان را به خود جذب کنند. مقایسه کار تحقیقاتی و علمی با داستان های روزنامه یا مقاله عجیب به نظر می رسد، ولی بدانید که بهترین نویسندگان در ابتدای کار خود این کار را انجام داده اند تا توانستند در تبدیل پایان نامه به کتاب موفق شوند.

گیراترین و موثرین بخش مقاله بایستی مورد پسند عموم خوانندگان قرار گیرد، تا بتواند پیش زمینه و تفاسیر پایان نامه را در بخش های بعدی مطرح کند.

3.     تمرکز مجدد بر روی نکات اصلی متن   

محقق بایستی مهمترین بخش پایان نامه را انتخاب کند. محقق بایستی بر روی مهترین نکات و موضوعات متمرکز شود، بعنوان مثال، مواد پیش زمینه، تحقیقات قبلی، پیش زمینه تاریخی، بحث تئوری های قبلی و فعلی، استدلال ها، روش ها و غیره. تمامی این موارد بایستی از ابتدا و آخر کتاب حذف شوند.

4.     کاهش تجهیزات علمی

بسیاری از پایان نامه ها تعداد زیادی پانوشت و کتاب شناسی کامل دارند که به منظور تاثیرگذاری محقق طراحی می شوند.

هنگام تبدیل کتاب به پایان نامه، تمامی یادداشت های اضافی بایستی از کتاب حذف شوند. یادداشت ها بایستی به منابع محدود شوند و البته پانویس ها به ته نویس ها تبدیل شوند.

5.     بازنویسی

بازنویسی از اهمیت بسیار بالایی در نوشتن کتاب برخوردار است. با طراحی ساختار جدید، متنی کاملا جدید نوشته می شود.

در بازنویسی پایان نامه به کتاب، بایستی از سبک نوشتاری چکیده علمی خودداری کنید. منظور این است که محتوی کتاب بایستی به زبان ساده نوشته شود:

·         حذف جملات طولانی و پیچیده (جملات نبایستی بیش از دو ایده را مطرح کنند، بلکه باید مفهوم را کاملا واضح بیان کنند.)

·         پاراگراف های بسیار طولانی (تا حد امکان پاراگراف ها را کوتاه کنید، برخی پاراگراف ها را دو یا سه سطر و برخی دیگر را چهار سطر بنویسید)

·         اسم های انتزاعی (اسامی ملموس استفاده کنید) و خودداری از جملات مجهول.

·         عدم استفاده از ضمیر سوم شخص

پیشنهاد ویژه برای اساتید و دانشجویان

جهت تقویت رزومه علمی

  • پیشنهاد کتاب انگلیسی جدید در رشته تخصصی شما از ما + ترجمه کتاب از ما + چاپ در تیراژ دلخواهتان از ما و البته همه ی اینها بنام شما.
  • پذیرش سفارش نگارش مقاله، ترجمه، دریافت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI, ISC, PUBMED
  • پذیرش سفارش مشاوره در نگارش پایان نامه و طرح های پژوهشی برای دانشجویان و اساتید.
  • تالیف کتاب فارسی و چاپ آن بنام شما در تیراژ مورد نظر شما.
  • پذیرش استخراج  مقاله و دریافت پذیرش از کنفرانس های داخلی و خارجی در سریعترین زمان ممکن.

دقت، سرعت عمل و صداقت کاری سه رکن اصلی موسسه سینا می باشد.

 

 

نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید