ویرایش مقالات انگلیسی
  • نویسنده: ادمین
  • تاریخ انتشار: 8 دي 1396
  • نمایش: 401
ویرایش مقالات انگلیسی

ویرایش به معنای شناسایی و اصلاح اشکالات اساسی، حذف یا اصلاح نکات غیرضروری و تصحیح حذفیات موجود در مقالات می باشد.

ویرایش مقالات انگلیسی

ویرایش به معنای شناسایی و اصلاح اشکالات اساسی، حذف یا اصلاح نکات غیرضروری و تصحیح حذفیات موجود در مقالات می باشد.

یکی از اساسی ترین جنبه های ویرایش این است که ویراستار بایستی بسیار دقیق و ریزبین باشد. از آنجاییکه ویرایش مقالات نقش به سزائی در پذیرش و چاپ آن دارند، در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که رعایت آنها کمک فراوانی به ویراستار می کند:

1.      کاهش جملات طولانی به جملات کوتاه.

در انگلیسی می توان یک جمله طولانی نوشت که از لحاظ گرامری کاملا صحیح باشد. اما اغلب جملات طولانی خواننده مقاله را دچار سردرگمی کرده و باعث دلسردی او می شوند؛

2.      کمترین استفاده از قیودی که به  –ly ختم می شوند.

استفاده نادرست از قیدها مقاله انگلیسی را بی کیفیت جلوه می دهند. زیرا که این کلمات اضافی در واقع توصیفی نیستند.

3.      نوشتن مقاله از دیدگاه یک ضمیر

گاهی اوقات مقالات انگلیسی با هر دو ضمیر اول شخص و دوم شخص نوشته می شوند که جذابیت چندانی برای خواننده متن ندارند. لذا، بهتر است که مقاله انگلیسی با یک ضمیر نوشته شود.

4.      حذف علائم نشانه گذاری زائد

استفاده از علائم نشانه گذاری اساسی در مقاله کافی است. هنگام ویرایش مقالات انگلیسی باید توجه داشته باشید که استفاده از علائم غیرضروری و بیش از حد را به حداقل برسانید تا مقاله ای تاثیرگذار و تخصصی در اختیار خوانندگان قرار دهید.

با استفاده از علامت ویرگول، اتمام جمله و شروع جمله ای دیگر می تواند این علائم نشانه گذاری را به حداقل برساند. انجام این کار حین ویرایش مقاله انگلیسی باعث تاثیرگذاری متن و با کیفیت بودن آن می شود.

5.      تغییر جملات منفی به جملات مثبت

استفاده از افعال قوی موجب اثربخشی مقاله انگلیسی می شود. هنگام ویرایش مقاله انگلیسی این نکته را مد نظر داشته باشید که بجای افعال منفی از افعال مثبت ولی با همان معنا و مفهوم استفاده کنید. بعنوان مثال، بجای نوشتن جمله " You don’t want to make these mistakes  " از جمله  " You want to avoid these mistakes in your writing" استفاده کنید.

6.      استفاده از کلمات رایج و ساده به جای کلمات دشوار و نامتداول

در ویرایش مقالات انگلیسی تا حد امکان  کلمات بسیار دشوار و نامتداول را حذف کنید. برخی از نویسندگان تصور می کنند که استفاده از کلمات دشوار سطح کیفی مقاله آنها را بالا می برد، اما این طور نیست. این کار بیشتر موجب سردرگمی خواننده متن می شود. استفاده از کلمات ساده و رایج موجب می شود خواننده متن را بهتر درک کند.

7.      حذف حشویات

از آنجاییکه برخی از مقالات انگلیسی ترجمه شده مقاله فارسی هستند، برخی از نویسندگان به اشتباه از دو کلمه هم معنی بصورت پشت سر هم استفاده می کنند؛ در حالیکه نیازی به انجام این کار نیست.

8.      به حداقل رسانی حروف اضافه

اگرچه حروف اضافه (of, from, to, in, etc) واژه های خوبی برای استفاده هستند، اما باعث می شوند جمله طولانی شود. حروف اضافه را نمی توان به تنهایی استفاده کرد، پس در حین ویرایش مقالات انگلیسی سعی کنید از حروف اضافه کمتری بکار ببرید.

9.      عدم استفاده از "there is" و "there are" در ابتدای جمله

هنگام ویرایش مقالات انگلیسی سعی کنید از این عبارات در ابتدای جمله استفاده نکنید.استفاده از این عبارات باعث می شود مقاله از کیفیت پایینی برخوردار باشد. با استفاده از عبارات دیگر می توان جمله ای بسیار خوب و تاثیرگذار نوشت.

10.  استفاده درست از ضمایر موصولی which و that.

کلمه "which " زمانی ویرگول می گیرد که بعنوان توصیف کننده بکار رود. اما کلمه "that" این طور نیست. بعنوان مثال: “We went to the house that collapsed yesterday” (به خانه ای رفتیم که دیروز سقوط کرد). “We went to the house, which collapsed yesterday.”

پیشنهاد ویژه برای اساتید و دانشجویان جهت تقویت رزومه علمی

  پیشنهاد کتاب انگلیسی جدید در رشته تخصصی شما از ما + ترجمه کتاب از ما + چاپ در تیراژ دلخواهتان از ما و البته همه ی اینها بنام شما.

  • پذیرش سفارش  ترجمه، دریافت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI, ISC, PUBMED اینجا کلیلک کنید
  • ویرایش کتاب فارسی و چاپ آن بنام شما در تیراژ مورد نظر شما.اینجا کلیلک کنید
  • پذیرش ترجمه مقاله و دریافت پذیرش از کنفرانس های داخلی و خارجی در سریعترین زمان ممکن.

سرعت و صداقت سه رکن اصلی موسسه سینا می باشد.

 

 

نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید