مقاله ISI چیست ؟
  • نویسنده: ادمین
  • تاریخ انتشار: 6 بهمن 1396
  • نمایش: 455
مقاله ISI چیست ؟

مقالاتی هستند که حاصل فعالیت‌های پژوهشی یک پژوهشگر یا یک گروه علمی است. این نوع مقاله رایج‌ترین مقاله علمی است و بیشتر مجلات تنها مقالاتی که از نوع پژوهشی باشند را پذیرش می‌کنند.

مقاله ISI چیست ؟

تا کنون قطعا نام مقاله ISI را شنیده اید، در این نوشته میخواهیم تا جایی که قلم یاری دهد درباره مقاله ISI و تاریخچه آن برای شما بنویسیم.

موسسه اطلاعات علمی ( Institute for Scientific Information ) که به اختصار به isi در بین جوامع علمی معروف است در سال ۱۹۶۰ با هدف تمرکز بر علم سنجی و اعتبارات علمی و در کل بانک اطلاعاتی مطالب علمی معتبر توسط آقای یوجین گارفیلد بنا نهاده شد.

این موسسه در سال ۱۹۹۲ توسط آقای تامسون خریداری و نام آن به Thomson isi تغییر یافت و هم اکنون زیر مجموعه شرکت Thomson Reuters میباشد.

انواع مقاله علمی

مقاله پژوهشی مقاله ISI: این مقالات شامل مقالاتی هستند که حاصل فعالیت‌های پژوهشی یک پژوهشگر یا یک گروه علمی است. این نوع مقاله رایج‌ترین مقاله علمی است و بیشتر مجلات تنها مقالاتی که از نوع پژوهشی باشند را پذیرش می‌کنند.

مقاله مروری مقاله ISI : این نوع مقالات به بررسی یک موضوع علمی می‌پردازد و بسیاری از مجلات ذکر می‌کنند که این نوع مقالات باید توسط یک فرد صاحب‌نظر در آن حیطه پژوهشی نوشته شود. برخلاف این رویه، در ایران مقالات مروری توسط بسیاری از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد نوشته می‌شود و در بیشتر همایش‌ها ارئه می‌گردند!

مقالات گزارش موردی: در این نوع از مقالات که بیشتر در علوم زیستی و پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد یک مورد خاص و یا یک بیماری نادر معرفی می‌گردد.

گزارش کوتاه: معمولاً اگر در طی یک پژوهش یک نتیجه مهم علمی به دست آید در قالب گزارش کوتاه ارائه می‌گردد. این نوع پژوهش در بیشتر مواقع شامل پژوهش‌های در حال انجام است.

نامه به سردبیر: نامه به سردبیر معمولاً شامل نظرات تخصصی پژوهشگران در رابطه با آخرین مقالات چاپ شده در مجله است و به نقد و بررسی آن‌ها می‌پردازد.

ساختارپژوهشی مقاله ISI
با توجه به آنچه گفته شد، در اینجا هدف ما ارئه ساختار مقاله پژوهشی است که بیشترین نوع مقالات چاپ شده در مجلات است. این ساختار در اصل تقریباً مشابه است اما با توجه به رشته علمی و مجله مورد نظر ممکن است تفاوت‌های مختصری در آن‌ها دیده شود.

ساختار یک مقاله پژوهشی: عنوان، مولف یا مولفان، چکیده، کلیدواژه‌ها، مقدمه، روش، نتایج، بحث و نتیجه گیری، منابع.

مقالات علوم پزشکی نیز از ساختار تقریباً مشابهی پیروی می‌کنند و فقط بحث روش‌ها در این مقالات تحت عنوان مواد و روش‌ها آورده شده و مفصل تر است.

ساختار یک مقاله پژوهشی در علوم پزشکی: عنوان، مولف یا مولفان، چکیده، کلید واژه‌ها، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج، بحث، نتیجه گیری، تقدیر و تشکر، منابع.در نهایت لازم به ذکر است که شما پس از تهیه مقالات خود با فرمت بالا باید به سایت مجله مورد نظر مراجعه کرده و تغییرات جزئی که هر مجله آن‌ها را درخواست می‌کند را اعمال کنید.

خدمات موسسه سینا برای شما شامل:
·پذیرش و چاپ مقالات علمی ISI
· دسترسی به نحوه پذیرش و چاپ مقالات ISI
·مشاهده جدیدترین مجلات موجود در بلک لیست دانشگاه ازاد ووزارت علوم
·ترجمه فوق تخصصی به زبان های مختلف و رشته های مختلف
·ترجمه، ویرایش و چاپ کتاب
·افزایش اچ ایندکس

نظرات کاربران
نام شما:
ایمیل:
نظر:

مشاوره رایگان ثبت مقاله

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت مقاله و ژورنال ها با ما تماس بگیرید

تلفن ثابت: 04133250787
تلفن همراه : ۰۹۱۴۹۷۲۴۵۲۲
ایمیل: [email protected]
  نسخه جدید وبسایت     کلیک کنید